Наукова робота

Наукові дослідження

 

 

Тема наукового дослідження: Критерії оцінки функціонального стану та ефективності фізичної терапії осіб з хворобами і травмами опорно-рухової та нервової систем (на основі Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я).

Реєстраційний номер: 0118U001228.

Керівник наукового дослідження: д.мед.н., проф. В.М. Савченко

Виконавці наукового дослідження: Сегеда Т.П., д.біол.н, ст.н.с.;  Лисенко О.М., д.біол.н, проф.;  Хорошуха М.Ф., д.пед.н., доцент; Неведомська Є.О. (к.пед.н., доцент); Тимчик О.В. (к.біол.н., доцент); Полковенко О.В. (к.біол.н., доцент); Харченко Г.Д., к.н.ф.в.с, доцент; Омері І.Д., к.біол.н., доцент; Буряк О.Ю.; Погребняк Ю.М.; Яценко С.П.; Якимчук О.А.

Мета дослідження - розробити критерії об’єктивної оцінки функціонального стану осіб з хворобами і травмами опорно-рухової та нервової систем та ефективності фізичної терапії на основі Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ).

 

Детальніше

Список публікацій

  

 

Підвищення кваліфікації

  

 

Відповідно до Законів України "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про наукову і науково-технічну діяльність" та плану університету викладачі кафедри фізичної реабілітації та біокінезіології проходять підвищення кваліфікації. Підвищення кваліфікації спрямовується на оволодіння, оновлення та поглиблення професорсько-викладацьким складом кафедри  спеціальних фахових, науково-методичних, педагогічних, соціально-гуманітарних, психологічних, правових, економічних та управлінських компетентностей, у тому числі вивчення вітчизняного та зарубіжного досвіду, що сприяє якісному виконанню ними своїх посадових обов’язків, розширенню їх компетенції.

Детальніше...

Науковий гурток (2017-2018 н.р.)

image001 copyКафедра фізичної реабілітації та  біокінезіології з вересня 2017 року започаткувала для студентів Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту науковий гурток «ГАРМОНІЯ ЗДОРОВ’Я» (відповідальна - Неведомська Є.О., доцент кафедри фізичної реабілітації та біокінезіології).

Метою наукового гуртка «Гармонія здоров’я» є просвітницька та науково-дослідницька робота студентської молоді з питань здоров’я кожної людини і людства в цілому.

Форма проведення занять – круглі столи, дискусії, дослідження тощо.

Засідання наукового гуртка планується проводити один раз на місяць.

Звіт про роботу наукового гуртка «Гармонія здоров’я» за 2017 рік

Звіт про роботу наукового гуртка «Гармонія здоров’я» за 2017-2018 н.р. 


15 травня 2018 року члени молодіжного наукового гуртка «ГАРМОНІЯ ЗДОРОВ’Я» взяли Участь студентів у Міжнародній науково-практичній конференції «ЗДОРОВ’Я, ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ І СПОРТ: ПЕРСПЕКТИВИ ТА КРАЩІ ПРАКТИКИ».

Сьогодні наші студенти пройшли ще одну сходинку до вершин науки й самоствердження: виступили з доповідями на секції «Фізична терапія та ерготерапія. Біомеханіка, фізіологія спорту»:

  1. Яцевський Богдан «Kinesiotherapy is a non-surgical method of restoring the vertebral column» (ФТЕб-1-17-4.0д)
  2. Саюк Ангеліна «Метод кінезіотейпування в реабілітації ліктьового суглоба» (ФТЕб-1-17-4.0д)
  3. Фортинський Тарас, Щербій Евеліна-Любов «Реабілітація спортсменів після травмування колінного суглоба» (ФТЕб-1-17-4.0д)
  4. Руденко Дар’я «Ігротерапія при реабілітації плечового суглоба» (ФТЕб-1-17-4.0д)
  5. Мельник Вікторія «Робототехніка в реабілітації при парезах верхньої кінцівки» (ФТЕб-1-17-4.0д)
  6. Поліщук Валентина «Сучасні методи реабілітації при ураженнях кульшового суглоба» (ФТЕб-1-17-4.0д)
  7. Дем’янчук Катерина «Причини травмування колінного суглоба та його реабілітація» (ФТЕб-1-17-4.0д).

Бажаємо нашим енергійним студентам, сповнених свіжих мрій і надій, цікавого і насиченого студентського життя, лише від Ваших прагнень залежить, якими будуть ці роки і чого Ви досягнете в майбутньому!

 


 "Остеопороз: причини, небезпеки, профілактика»

6 квітня 2018 року до Всесвітнього дня здоров’я відбулося засідання молодіжного наукового гуртка «Гармонія здоров’я» з теми: «Остеопороз: причини, небезпеки, профілактика».

Остеопороз — небезпечне захворювання, при якому кістки стають крихкими. Небезпека полягає в тому, що найменша травма загрожує переломами, особливо в поперековому відділі хребта, шийці стегнової кістки та зап’ястка. Це відбувається тому, що втрачається частина матеріалу, з якої складається кістка — зменшується її щільність і товщина. Раніше це захворювання виявлялося в людей, які перейшли 40-50-річний рубіж. Проте, останнім часом захворювання стрімко «помолодшало». Тому так важливо нашій молоді знати фактори ризику розвитку остеопорозу, профілактику цього захворювання, особливості харчування та рухової активності.

Ведучі засідання:

Сергій Леонідович Пітенко, старший викладач кафедри фізичного виховання і педагогіки спорту

Євгенія Олексіївна Неведомська, доцент кафедри фізичної реабілітації та біокінезіології

 


 «Навчальні моделі своїми руками»

27 лютого 2018 року відбулося засідання молодіжного наукового гуртка «ГАРМОНІЯ ЗДОРОВ’Я».

Ведуча засідання: Є.О. Неведомська, доцент кафедри фізичної реабілітації та біокінезіології.

Під час засідання студенти ФТЕб-1-17-4.0д своїми руками зробили навчальну модель «Грудна клітка з легенями», яка демонструє фізіологічний механізм дихальних рухів. Зроблена модель показує, що безпосередньою причиною розтягування легенів при вдиху і стисненні їх при видиху є зміни обсягу грудної порожнини. Механізм дихальних рухів детально буде вивчатися в курсі «Нормальна фізіологія людини та вікова фізіологія» і зроблені студентами моделі стануть у нагоді.

 


 «Здоров’я починається з дитинства»

05 грудня 2017 року відбулося засідання наукового гуртка «Гармонія здоров'я».

Тема засідання: "Здоров’я починається з дитинства". Ведучі засідання: Неведомська Є.О., доцент кафедри фізичної реабілітації та біокінезіології; Карина Кадун, студентка групи ФРб-1-16-4.0дУчасть у цьому засіданні взяли учні НВК № 209 "Сузір'я". Для ознайомлення учнів з Медико-біологічним центром Карина Кадун провела цікаву вікторину, використовуючи наявні моделі і муляжі.Під час засідання обговорювалися питання здоров’я, від чого воно залежить, яка частка зусиль самої людини для його формування і збереження. Цікавим було анкетування «Чи цінуєте Ви своє здоров'я?» та його результати. Також учні та студенти за допомогою спеціальної методики встановили, чи відповідає хронологічний вік власному біологічному віку.

Сподіваємося, що учасники засідання ще раз переконалися в тому, що важливо дбати про своє здоров’я з юнацьких років і що здоров’я кожного в їхніх руках.

 


 "Статеві хвороби молоді: міфи і реальність"

10 листопада 2017 року відбулося засідання наукового гуртка «Гармонія здоров’я».

Тема засідання: Статеві хвороби молоді: міфи і реальність. Ведучі засідання: О.В Тимчик, доцент кафедри фізичної реабілітації та біокінезіології; Є.О. Неведомська, доцент кафедри фізичної реабілітації та біокінезіології. Проблеми, пов’язані зі статевою системою, настільки інтимні, що інформація про інфекції, які передаються статевим шляхом (ІПСШ), обросла безліччю міфів. На засіданні ці міфи розглядалися і спростовувалися.


 «Характеристика харчового продукту за його етикеткою»

06 жовтня 2017 р. відбулося друге засідання наукового гуртка «Гармонія здоров’я». Тема: "Характеристика харчового продукту за його етикеткою".

На упаковці кожного харчового продукту обов’язковим є наявність штрих-коду. За допомогою штрихового коду зашифрована інформація про деякі з найбільш істотних параметрів продукції.

Перші дві цифри означають країну походження (виготовлювача або продавця) продукту, наступні п’ять – підприємство-виготовлювач, ще п’ять – найменування товару, його споживчі властивості, розміри, масу, колір. Остання цифра контрольна, що використовується для перевірки правильності зчитування штрихів сканером.

На засіданні гуртка учасники визначали законність принесених харчових продуктів. Якщо після розрахунку цифра не співпадала з контрольною цифрою у штрих-коді, це означало, що товар зроблений незаконно.

Ведуча засідання - доцент кафедри фізичної реабілітації та біокінезіології, кандидат біологічних наук, доцент Омері Ірина Дмитрівна.

 


«Експрес-оцінка власного здоров’я та біологічного віку»

21 вересня 2017 року відбулося перше засідання наукового гуртка з теми «Експрес-оцінка власного здоров’я та біологічного віку» (ведуча – Неведомська Є.О., доцент кафедри фізичної реабілітації та біокінезіології). Учасники на засіданні обговорили логотип гуртка, свої життєві цінності та місце здоров’я серед них. За експрес-методиками дослідили рівень власного здоров’я та біологічний вік. Наприкінці студенти запропонували теми для майбутніх  засідань клубу. Теми виявилися різноманітними. Тож сподіваємося, що наукові знання під час засідань гуртка «Гармонія здоров’я» будуть у нагоді наших студентів для гармонії їхнього здоров’я!  


 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter