ІХ Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Фізичне виховання, спорт та здоров’я людини: досвід, проблеми, перспективи» (у циклі Анохінських читань)

10 грудня 2021 року на Факультеті здоров’я, фізичного виховання і спорту було поведено ІХ Всеукраїнську науково-практичну онлайн-конференцію «Фізичне виховання, спорт та здоров’я людини: досвід, проблеми, перспективи» (у циклі Анохінських читань) для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, освітян закладів загальної середньої освіти, молодих вчених, здобувачів вищої освіти.

В конференції взяли участь 300 представників закладів вищої і загальної середньої освіти з Києва, Львова, Луцьку, Дніпра, Сум, Тернополя, Чернівців, Полтави, Запоріжжя та інших міст країни.

У дискусіях під час пленарного та секційних засідань активно виступали делегати університетів фізичного виховання і спорту Києва, Львова, Харкова, Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту, факультетів фізичного виховання Волинського національного університету імені Лесі Українки, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кафедр фізичного виховання Національного університету харчових технологій, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» і Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Запорізького медичного університету. До роботи нашої конференції приєдналися вчителі фізичного виховання з 23 закладів загальної середньої освіти та 3 закладів дошкільної освіти.

З вітальним словом виступили проректор з наукової роботи Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, професор Наталія Віннікова та декан Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту Університету Грінченка, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Георгій Лопатенко.

На пленарному засіданні з доповідями виступили:

• Руслана Сушко, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, професор кафедри фізичного виховання і педагогіки спорту Київського університету імені Бориса Грінченка «Соціально-психологічні проблеми розвитку жіночого спорту»;
  • Ольга Задорожна, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, доцент кафедри теорії спорту та фізичної культури Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського; Юрій Бріскін, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, завідувач кафедри теорії спорту та фізичної культури Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського; Мар’ян Пітин, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, професор кафедри теорії спорту та фізичної культури, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського «Тактика у сучасних олімпійських спортивних єдиноборствах»;
  • Василь Пантік, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, декан Факультету фізичної культури, спорту та здоров’я Волинського національного університету імені Лесі Українки «Ставлення студентів до здоров’я та здорового способу життя у період пандемії COVID-19»;
  • Владислав Салун, радник директора Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, радник міністра молоді та спорту 2014–2015 рр., голова Організаційного комітету чемпіонату світу з брейкінгу «Battle School» (2020) «Івент-менеджмент в урбанспорті».

Робота конференції передбачала проведення трьох секцій.

У секції 1 «Актуальні підходи до фізичного виховання населення» (модератор: Лілія Ясько, к. фіз. вих., доцент, завідувач кафедри фізичного виховання і педагогіки спорту Університету Грінченка) було представлено 11 доповідей.

У секції 2 «Спорт у ХХІ столітті: тенденції розвитку та підготовки спортсменів» (модератор: Вікторія Білецька, к. фіз. вих., доцент, завідувач кафедри спорту та фітнесу Університету Грінченка) було презентовано 12 доповідей.

У секції 3 «Здоров’я людини та сучасні виклики. Фізична реабілітація та ерготерапія» (модератор: Валентин САВЧЕНКО, д.мед.н., професор, завідувач кафедри фізичної реабілітації та біокінезології Київського університету імені Бориса Грінченка) було презентовано 13 доповідей.

Дякуємо всім учасникам за плідну роботу під час Конференції!