11 жовтня 2021 року відбулося засідання наукового гуртка «Гармонія здоров'я» з теми «Механізми імунної системи організму. Сучасні вакцини проти коронавірусу Covid-19».

У нашій країні, як і в багатьох країнах світу, відбувається вакцинація населення від коронавірусу. Навколо цього питання багато суперечливої інформації, тому метою засідання гуртка було розібратися в основних моментах.

Студенти 1-го курсу академічної групи ФТЕб-1-21-4.0д Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту виступили у своїй групі з доповідями:

• Імунна система людини: будова, функції.
  • Механізми імунної системи організму.
  • Лімфоцити: різновиди, механізми дії.
  • Історія вакцинації.
  • Поняття «вакцина», «вакцинація», «сироватка».
  • Факти про вакцини від Covid-19: походження, виробник, механізм дії, ефективність, можливі побічні ефекти.
  • Статистичні дані про вакцинацію від Covid-19 у світі та в Україні.

Після доповідей студенти порівнювали механізми дії вакцин від Covid-19, які використовуються в Україні, можливі побічні ефекти після вакцинації, ефективність вакцин. Обговорювали ймовірні причини відмови українців від вакцинування проти коронавірусу Covid-19.

Після обговорення було зроблено висновок, що на відміну від більшості ліків, які лікують хворобу, вакцини запобігають їй. Щеплення мільярдів людей зупинить поширення коронавірусу і створить колективний імунітет. Що швидше ми його отримаємо, то швидше зможемо повернутися до звичного життя.

Керівник наукового гуртка «ГАРМОНІЯ ЗДОРОВ’Я» – Неведомська Є.О., доцент кафедри фізичної реабілітації та біокінезіології.