Круглий стіл «Проблеми фізичної та психологічної реабілітації учасників АТО»

22 березня 2017 р.  співробітники кафедри фізичної реабілітації та біокінезіології Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту провели круглий стіл «Проблеми фізичної та психологічної реабілітації  учасників АТО».

Розпочала роботу круглого столу заступник декана з наукової роботи та менеджменту міжнародних проектів Поляничко О.М. У роботі круглого столу приймали участь бійці, поранені під час проведення АТО на Сході України, спеціалісти патронатної служби, представники Департаменту охорони здоров’я м. Києва, представники громадських організацій, психологи, студенти спеціальності «Фізична реабілітація». З доповіддю «Проблеми фізичної реабілітації військовослужбовців, які постраждали під участі в АТО» виступила завідувач кафедри фізичної реабілітації та біокінезіології Бісмак О.В.

На розгляд були винесені наступні питання:роль фахівця з фізичної реабілітації у процесі відновлення здоров’я бійців, поранених під час бойових дій;психологічна реабілітація бійців та їх родин;міжнародна співпраця, проектні та грантові перспективи.

Під час обговорення та дискусії свою думку щодо питань фізичної та психологічної реабілітації учасників АТО висловили:

• Толкачова Олена Олександрівна – керівник патронатної служби полку «Азов»;
  • Пушенко Оксана Вікторівна – спеціаліст патронатної служби полку «Азов»;
  • Вишинський Борис Борисович – боєць полку «АЗОВ», інструктор із тактичної медицини військово-патріотичного табору «Азовець»;
  • Стеценко Анастасія Анатоліївна – голова ГО "Дитячий військово-патріотичний табір "Азовець";
  • Сидоренко Станіслав – учасник бойових дій, батальйон ім. генерала Кульчицького;
  • Олексієнко Костянтин – учасник бойових дій, батальйон «Донбас», студент Університету Грінченка, Історико-філософський факультет;
  • Азін Володимир Олександрович – координатор програм Всеукраїнського Громадського об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України»;
  • Бучинський Сергій Никодимович – головний спеціаліст з фізіотерапії Департамету охорони здоровя м. Києва, завідувач відділення реабілітації і фізіотерапії Консультативно діагностичного центру» Шевченківського району міста Києва;
  • Проноза Катерина – координатор Громадської організації "Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій»;
  • Столярчук Олександр Степанович – психолог Центру психологічної допомоги та травмотерапії «Повернення»;
  • Шульга Ірина Василівна – тренер з кінного спорту, голова Громадської організації «Ірбіс».

У результаті обговорення учасники круглого столу домовилися про подальшу співпрацю, проведення конференцій з проблем фізичної та психологічної реабілітації бійців АТО та спільні дії щодо створення постійно діючої програми реабілітації та адаптації учасників АТО.